Ediția a 4-a a conferinței International Conference on Economics and Social Sciences (ICESS) a avut loc în perioada 10-11 iunie 2021

În perioada 10-11 iunie 2021 a avut loc ediția a 4-a a conferinței International Conference on Economics and Social Sciences (ICESS),  cu tema Resilience and Economic Intelligence Through Digitalization and Big Data Analytics, organizată de Academia de Studii Economice din București.

Deschiderea conferintei din ziua de joi 10 iunie 2021 a fost urmata de sesiunea plenara.  In calitate de Guest Speaker, Mihaela Kelemen, fostă studentă ASE, care a obținut un doctorat la Universitatea Oxford si in prezent este profesor la Nottingham University în Marea Britanie, a sustinut o prelegere cu tema: Building resilience through creative methodologies of research and engagement with fringe stakeholders in times of crisis.

In ziua de vineri, 11 iunie 2021, în cadrul sesiunilor paralele organizate de către toate facultățile din ASE, au fost prezentate peste 160 de lucrări științifice și au participat peste 300 de cercetători, doctoranzi și reprezentanți ai mediului privat. In paralel cu cele 12 sectiuni, au fost organizate si 2 workshopuri: New Tech in the financial markets (in colaborare cu mediul de afaceri) si PhD Workshop: Branding and Training talented researchers for new entrepreneurial and digital society in colaborare cu EM Starsbourg, Franta.

www.icess.ase.ro

iunie 25, 2021