AOSR finanțează proiecte de cercetare elaborate de tineri doctoranzi și cadre didactice

Academia Oamenilor de Știinta din Romania (AOSR) își continua programele de susținere a activității tinerilor cercetători din universități și institute de cercetare.

In acest sens, în anii 2022 și 2023, AOSR va finanța proiecte de cercetare elaborate de colective formate din cadre didactice și studenți doctoranzi cu varsta de până la 35 de ani, excepție făcând coordonatorul colectivului, care poate avea vârsta de până la 45 de ani.

Aria tematică a proiectelor acoperă domenii prioritare de cercetare fundamentală și aplicativă. Documentația referitoare la tematica cercetărilor finanțate de AOSR și informații cu privire la modul de evaluare și validare a propunerilor de proiecte sunt disponibile aici.

Perioada de depunere a solicitărilor de finanțare este 20 ianuarie - 25 februarie 2022.

ianuarie 31, 2022

Categorie: Știri